RACE
Зв'язатися з нами
menu

Заїхати на прокатному автомобілі в Крим або виїхати з Криму

Березень 2017 року

 

Заїхати на прокатному автомобілі в Крим або виїхати з Криму

Дана стаття присвячена питанням, які нам задають, а саме:

  1. Чи можна з території України поїхати в Крим
  2. Чи можна взяти в прокат авто в Сімферополі і приїхати в Україну

Зверніть увагу, в даній статті ми розповідаємо про перетин кордону з Кримом на прокатному автомобілі, порядок і особливості перетину на власному автомобілі трохи відрізняються, ми це так само відзначимо. Актуальність статті на момент її написання, так як будь-які правила можуть бути змінені. Стаття написана в грудні 2016 року.

Взяли автомобіль в прокат на материковій частині України і хотіли б поїхати в Крим

На даний момент це не можливо і проблема не тільки в страховці, а й в порядку перетину кордону. Згідно законодавства України, між півостровом Крим та материковою частиною України встановлено адміністративний кордон, перетин якого дорівнює правилам перетинання державного кордону плюс додаткові вимоги.

Тобто, ви зможете перетнути кордон з Кримом тільки якщо у вас на руках є нотаріальна довіреність або ви власник автомобіля. У разі прокату машини ні того ні іншого у вас немає. Так само необхідно купити грін карту - міжнародну страховка. Жодна українська компанія не страхує автомобілі на території Криму, значить КАСКО там не працює.

Особливістю такого перетину є ще й те, що воно дозволено громадянам України, а ось іноземці обмежені в таких правах, так як Крим, відповідно до українського законодавства - тимчасово окупована територія, значить доступ іноземця через територію України можливий лише за спеціальним дозволом.

Взяли автомобіль в прокат в Криму і хочете проїхати на материкову частину України

Такий варіант так само неможливий, автомобілі в Криму знаходяться на російській реєстрації, так як на українській реєстрації вони знаходяться тільки на правах тимчасового в`їзду. Тому, якщо ви отримали в оренду автомобіль на російській реєстрації, вас не впустять в Україну з боку Кримського півострова, так як згідно законодавства України ви в`їхали на територію України незаконно. Територія Криму - українська територія згідно законодавства України, а ось згідно російського законодавства - територія Росії. Якщо ви до Криму зайшли з боку Росії, то російська сторона вважає, що ви перебуваєте в Росії і з Криму їдете в Україну. А ось українська сторона, говорить вам про те, що ви незаконно увійшли до Криму на територію України, так як при перетині кордону між Росією і Кримом не пройшли українську митницю та прикордонний контроль.

У будь-якому випадку в Україні з боку Криму можливий вхід тільки українським громадянам, причому виїхали до Криму через адміністративну кримську кордон, а не через державний кордон.

Порушення цих правил може спричинити не тільки те, що вас не пустять в Україну, а й може закінчитися покаранням за незаконний перетин кордону. Саме тому, дані фактори варто враховувати при прокаті автомобіля і простому перетині кордону.

Якщо ви знайшли неточність у нашій статті або ми не вказали якусь цікаву для вас інформацію, напишіть нам.

Якщо знайшли неточність в нашій статті або ми не вказали якусь цікаву для Вас інформацію, напишіть нам.
Назад до новин

(+380) 67-644-6-555

(+995) 514-577-555

WhatsApp

Viber

Telegram

info@race.net.ua

Головний офіс: вул. Дмитра Кедріна, 44, Дніпро, Україна