Головна / Новини / Легенда про Будинок з Химерами, 2020-06-18

Легенда про Будинок з Химерами

Будинок з Химерами у Києві овіяний темними легендами. Тим не менш, багато місцевих та туристів прагнуть відвідати його, щоб на власні очі побачити цю будівлю.

Назва

Будинок Городецького чи більш поширена назва Будинок з Химерами розташований недалеко від Адміністрації Президента України у місті Київ. Носить назву на честь свого архітектора – Владислава Городецького. Будинком з Химерами його називають тому, що у ньому розташовано багато скульптур, як ззовні, так і у внутрішній частині: казкові персонажі та звичайні тварини.

Прокляття Городецького

За легендою будинок був проклятий Городецьким. Він покладав на нього занадто великі надії та сподівання. Наприклад, тільки саме будування повинно було окупитися через 18 років після закінчення будівництва. Проте, будинок не окупився, Городецький зазнав велике розчарування та прокляв будинок: тільки родичі Городецького по крові зможуть жити у мирі та спокої у цьому будинку – ніхто інший не пізнає щастя у ньому. У легенду усі з задоволенням вірять, бо усіх хто живуть у Будинку з Хімерами спіткали невдачі.

Станом на сьогодні

Будинок з Химерами був відреставрований у останній раз у 2003 року. Робітники взяли за основу креслення та плани самого Городецького, щоб будинок залишався аутентичним. Тому він досить сильно відрізняється від сусідніх будівель.

На сьогоднішній день Будинок з Химерами вважається культурним об’єктом країни. На екскурсію можна потрапити щосуботи і тільки, якщо ви завчасно запишитеся.

Легенда про Будинок з Химерами
Сказання та повір’я про Дом з Химерами та інші цікаві подробиці про цю будівлю ви дізнаєтеся, прочитавши цю статтю
Більше
Національний заповідник «Хортиця»
Усе про головне надбання Запоріжжя – національний заповідник «Хортиця», дізнайтеся більше про те, чому цей заповідник такий популярний, перейдіть за посиланням
Більше

© 2020 - RACE