RACE
Зв'язатися з нами
menu

Шахрайство з обміном валют в Англії

Березень 2012 року
Архів

По поверненні після робочого візиту з Англії (Великобританії), крім питань власне прокату автомобіля хотілося б зупинитися на "хитрощі", "підводних каменях" перебування у Великобританії.
На диво, ні на одному форумі, наші співробітники не знайшли жодного путнього відкликання щодо обміну валют в Англії і що власне в цьому питанні можуть критися таємниці та зловживання. Про це просто не пише жоден візитер Англії, значить або всі скрізь платять карткою, або просто не звертали на це ніякої уваги.
Так от, пунтк обміну валют в Англії, Великобританії, це справжній обман і шахрайство, зведене в законі. Ми не очікували шахрайства у такій високорозвиненій країні. Такого немає навіть в Азіатських країнах або Індії, де, як може здатися на перший погляд, хочуть обдурити просто скрізь.
Інтерес в тому, що, по-перше хитро написано курс, причому абсолютно у всіх обмінах валют, офіційних (в банках), напівофіційних (в магазинчиках). Курс пишуть не так як у всьому світі, не так як в Україні, в Росії, Індії, Європі.

Як насправді працюють обмінники у Великій Британії

Ми брали з собою євро, природно англійський фунт дорожче, десь треба віддати 120-125 євро за 100 англійських фунтів. Здавалося б, немає нічого простіше, в обмінці, за нашою логікою має бути написано, скільки фунтів дають за 1 або за 100 євро. Відповідно до зазначеної вище курсової різниці, як би написали в обмінці в Україні - приблизно так купівля 0,75 фунта, продаж 0,88 фунта, тобто за 1 євро при здачі валюти в обмінник вам дадуть 75 пенсів (копійок), а якщо хочете назад поміняти, то треба оплатити 88 пенсів (копійок) за 1 євро - все зрозуміло, правда???? Все б добре, але в Лондоні, наприклад, обмін валют і курс пишуть по-іншому.
Напис на обміні валют в Лондоні, щодо ЄВРО буде виглядати так купівля 1,21 і продаж 1,31. За моєю логікою, як і вашою, виходить, що за 1 євро вам повинні дати 1,21 фунта, тобто 1 фунт 21 пенс (копійки) - круто, виходить тут фунт дешевше, ніж скрізь? Та ні, це хитрий прийом. Тут написано, скільки ви повинні дати євро за 1 фунт, тобто курс написаний як би навиворіт, ви не розумієте де і що ви міняєте.

При такій логіці орієнтуватися в Лондоні краще на обмінники, де курс написаний нижче, а не вище. Чому? Все за тією ж логікою, якщо б курс валют був написаний на нашу 0,75-0,88 фунта за 1 євро, тоді зрозуміло, чим вище курс ви знайдете тим краще. Знайшли курс 0,80-0,88 - так краще, так як за 100 євро вам дадуть не 75, а вже 80 фунтів, тобто на 5 фунтів більше. При англійському написанні курсів валют, виходить навпаки, чим нижче (вище) курс, тим краще. Так краще буде 1,21-1,31, а не 1,30-1,51. У випадку з Росією чи Україною, перший курс гірше, у Лондоні навпаки - перший краще. Пояснюю в першому випадку за 100 фунтів ви заплатите 121 євро, у-другому випадку ви заплатите 130 євро за ті ж 100 фунтів. Ось така зворотна логіка, курс написаний навпаки, не від валюти яку купуєш, а від своєї, англійської, валюти.
Значить, чим нижче, тим краще.

Доходило до смішного, щоб зрозуміти таку "кухню", варто просто підходити до кожного віконця і питати, скільки ви дасте за 100 євро. Ще є хитрість, що багато обмінників, особливо банківських, беруть з вас комісію, яка доходить до 8%. 8% - це в тій країні, де кредити дають під 3%, а депозити беруть під 1-2% - нічого собі заробітки??? Але не турбуйтеся передчасно, іноді курс з комісією вище ніж без.
Цікавим є і те, що в банківських обмінниках з тобою намагаються торгуватися і пропонувати, а скільки ти мені даси грошей, 100 або більше євро, чим більше здаси, тим вищий курс. Але це все "обман" - він дійсно дасть грошей більше, але повірте, якщо пройти трохи далі, вам і за 50 євро дадуть більше ніж він запропонує тут за 500 євро.

Найбільш вигідний курс у Лондоні, виходить в обмінниках, які знаходяться в сувенірних магазинах. Найвищий ми знайшли на Пікаділі стріт і на Оксфорд стріт - це торгові вулиці. Тут давали за 100 євро, максимум 86,50 фунтів, це при тому, що вони його продають по 88 фунтів. В принципі в кожному магазині курс близько 85 фунтів.
А ось наприклад, в банку, на Пікаділі стріт, всього в одному кілометрі від таких обмінників, нам за 100 євро запропонували 62 фунта причому з абсолютною, нахабною певністю, в інших банках дають 72 - 76 фунта за 100 євро. Здавалося б, ви можете собі уявити в Україні, Росії заробіток на 100 євро в розмірі 86 - 62 = 24 фунта = 290 грн. = 35 доларів США. Нам так захотілося жити - купив за 62 фунта, через 2 квартали здав по 86 - підсумок 24 фунта з мізерної операції - прибуток у 30% з сотні доларів - краще не буває!!!

Бажаємо вам удачі і будьте пильні при обміні валюти, а з прокатом автомобіля в Лондоні, все ОК, якщо необхідна така послуга замовляйте у нас.

Якщо знайшли неточність в нашій статті або ми не вказали якусь цікаву для Вас інформацію, напишіть нам.
Назад до новин

(+380) 67-644-6-555

(+995) 514-577-555

WhatsApp

Viber

Telegram

info@race.net.ua

Головний офіс: вул. Дмитра Кедріна, 44, Дніпро, Україна